Jandarma Teşkilatı’nın 180. Kuruluş Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Çayıralan İlçe Jandarma Komutanlığında düzenlenen programa, Kaymakamımız Sayın Bekir ÖZEN, Çayıralan Cumhuriyet Savcısı Umut SARIKAHYA, Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Ulaş Ozan SARIKAYA, Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Emre İNCİOĞLU, il Jandarma Komutanlığı Yardımcısı Albay Ekrem MENGİ,  kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, açılış, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiir ve Jandarma Marşı okundu. Tüfekli Hareketler gösterilerinde açılan Türk Bayrağı İlçe Kaymakamı Bekir Özen'e teslim edildi. Tüfekli Hareketler gösterisinin bitmesinin ardından Yozgat İl Jandarma Komutanlığının bomba ve uyuşturucu arama köpekleri ile gösteri düzenlendi.
Kaymakam ÖZEN, Jandarma Teşkilatının 180. Yıldönümünü kutladı ve görevlerinde başarılar diledi. Tören öğrencilere hediyelerin dağıtılmasıyla son buldu.