Çayıralan ilçesinde, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimi sonrası yeni dönemin ilk Muhtarlar Toplantısı Kaymakam Bekir ÖZEN' in başkanlığında yapıldı.
Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen tanışma ve olağan birlik meclis toplantısına Kaymakam Bekir ÖZEN, İlçe Özel idare Müdürü, Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakfı Müdürü, Köylere Hizmet götürme birliği gerçekleştirme görevlisi, il genel meclis üyeleri Abdülbaki KARATAŞ , Kutluay ALTUNOK ve muhtarlar katıldı.
Toplantıda: kurumlar, yapılan çalışma ve hizmetlerle ilgili muhtarlarımızı bilgilendirerek muhtarların talep ve sorunları değerlendirildi. Köylere Hizmet götürme birliği encümenliğine  Köy muhtarları arasından yapılan seçimde Birlik Encümeni olarak Güzelyayla köyü muhtarı Kasım ÇÖLKUŞU ve Elçi Köyü muhtarı Halil GÜLDEREN seçildi.
Vakıf müteveli heyetine ise : mahalle muhtarları temsilcisi olarak Yeni Mahalle muhtarı Saim KÜLCÜ , köy muhtarları temsilcisi olarak Aşağı Yahyasaray köyü muhtarı Kazım YÜCEL seçildi.
Kaymakam ÖZEN: Son mahalli idareler seçimlerinin ardından göreve başlayan tüm muhtarlara hayırlı olsun dileklerini ileterek görevlerinde başarılar diledi.