Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yıldönümü Çayıralan’da coşkuyla kutlandı. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 99. Yıl kutlama programı kapsamında: öğrenciler kaymakam ÖZEN i ziyaret etti. Kaymakamlık makamına Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu 6-C sınıfı öğrencisi Ahmet Kaan YAŞAR, 6-C sınıfı öğrencisi Ali Yargı AKNUR, 6-B sınıfı öğrencisi Öykü Naz BERK ve 6-B sınıfı öğrencisi Esra Nur ATMACA oturdu.
Karşılıklı sohbet ortamında geçen temsili makam devir tesliminde Kaymakamımız Sayın Bekir ÖZEN çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı, Çocukların her şeyin en iyisine layık olduğunu söyledi. Günün anlam ve önemine binaen kaymakam ÖZEN öğrencilere ödüllerini takdim etti.
Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunumuyla başlayan program daha sonra ilçemiz kapalı spor salonunda devam etti. Yapılan programda öğrenciler hazırlamış olduğu, müzikal gösterilerini yaparak şiir okudular.
Törene; Kaymakamımız Bekir ÖZEN, Belediye Başkanı Ömer CODAR, İlçe Jandarma Komutanı,  İlçe Emniyet Amir vekili, Milli Eğitim Müdürü, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Kaymakam ÖZEN; Bu yıl 99' cusu düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinliklerine katılan herkesi selamlayarak, bütün çocukların bayramını kutladı.