18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü düzenlenen çeşitli etkinliklerle Çayıralan' da kutlandı. Çanakkale Şehitlerini anma programı Saat 10.00'da Çayıralan Kaymakamlığı Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk töreni ile başladı. Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Bekir ÖZEN, Garnizon Komutanı Savaş SERBES, Emniyet Amiri Tolgahan YAĞMUR, Belediye Başkanı Yasin ŞAHİNER, Daire Amirleri, Şehit yakınları, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
        Çelenk koyma programının ardından şehit aileleri ile birlikte şehitlerimizin kabristanları ziyaret edildi.
        Ziyaret sonrasında Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulunun hazırlamış olduğu Belediye Kültür Merkezindeki programa geçildi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu Öğrencilerinin günün anlamına yönelik şiir ve kompozisyonlarını okuduğu anma programına İlçemiz Kaymakamı Sayın Bekir ÖZEN, Bilim ,Teknoloji Yenilik Politikaları Kurul üyesi Sayın Dr. Osman COŞKUN, Garnizon Komutanı, Emniyet Amiri, Belediye Başkanı, Daire Amirleri, Şehit yakınları, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
        Kaymakamımız Sayın Bekir ÖZEN Çanakkale Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıp emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.